Władze Krakowa

Jednym spośród największych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze województwa są nie przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości samochodów na krajowych ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian jak również poprawi całokształt gospodarki miasta.

Wśród okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.