Wino z Włoch

Wino oraz produkty włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest wzięta na całym globie przede wszystkim za sprawą pizzy oraz spaghetti. To jednak nie wszystko, co ta niezwykła kultura oferuje. Warto jednak zaznajomić się dokładniej z produktami włoskimi, mogą one albowiem zrewolucjonizować kuchnię i doliczyć oryginalności wielu potrawom.

Wino z Włoch

Jaki znany napój kojarzy się z Włochami?
Oszałamiającym produktem jest, rzecz oczywista, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat wytwarzane są niezmiernie atrakcyjne i uważane za właściwe wina. Przeróżne regiony winiarskie we Włoszech specjalizują się w przeróżnych typach produkowanego wina.


Najbardziej atrakcyjne rejony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego typu towary zakupić można w wielu sklepach.
Które inne włoskie produkty są warte uwagi?
Kolejnym, osiągalnym w Polsce artykułem jest włoski makaron. Apetyczne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są legendarne z wysokiej jakości. Z pewnością warto skosztować tego produktu.
Włochy to także kraj, który słynie z produkcji doskonałej oliwy. Rzecz zrozumiała w Polsce produkty oryginalne będą nieco droższe od tych, jakie nabyć wolno bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest niemniej jednak powodem, dla którego cena nie powinna być problemem – w końcu jest ona uznawana za jedną z perfekcyjnych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich zwolenników na całym globie, a co ważne, wolno je znaleźć też w lokalnych sklepach. Najbardziej znana jest pewno szynka parmeńska. Jej charakterystyczny smak i forma odróżniają ją od sztampowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie wyłącznie na kanapce, jednakowoż i jako dodatek do wielu potraw.