Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, skutkiem tego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje co niemiara radości, ale też o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są doskonałe warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.