hydrolat do glinki

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością wykorzystywane, albowiem mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz odpowiednio ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, lecz oraz o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.