Co zjeśc w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z wielu zakątków kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie musi obejmować również wino. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech kanon. włoski kucharz Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film